Říjen 2006

Knihovna

31. října 2006 v 19:08 | Hanys |  O knihovně a knihách
Rubrika Knihovna vznikila proto, abych vám zde napsal nejvhodnější literaturu, která tvoří důvěryhodnou část knih o magii, čarodějnictví, atd. Napíšu vám tady ale i literaturu, která je buď úplně k ničemu a nedůvěryhodná, ve které se píší samé bláboly a i literaturu, která je ještě na pokraji důvěryhodnosti. Jednu věc si ale pamatujte, přečtěte vše, co vám příjde do ruky nehledě na to, jestli je to blábol nebo kniha, které se dá věřit, aby jste si po přečtení více knih mohli udělat vlasthí názor. Ke každé knize jsem připojil i mé hodnocení důvěryhodnosti. Je maximálně 5 hvězdiček (*). Čím víc jich kniha má, tím je důvěryhodnější. Když má kniha 5 hvězdiček, tak se jí dá bez obav věřit, ale pro jistotu jsem dal ke každé knížce anketu s hvězdičkama, aby i čtenáři mohli posoudit knihu a vy si o ní mohli udělat své závěry.
An old library in the Catacombs museum - Lima

!!! KNIHA NÁVŠTĚV POUTNÍČKŮ !!!

30. října 2006 v 19:03 | Hanys |  !!! KNIHA NÁVŠTĚV POUTNÍČKŮ !!!
Tato část slouží jako kniha návštěv, protože nevím jak tady dát normální knihu návštěv. Můžete zde psát vše co vás napadne: připomínky, pochvaly, výtky, cokoliv.......Díky Hanys

Význam barev svíček

30. října 2006 v 18:16 | Hanys |  Svíčková magie
VÝZNAM BAREV SVÍČEK
catalog TABULKA 1
ASTRÁLNÍ BARVY
.
.
Zn. ZvěrokruhuDatum narozeníPrimárníSekundární
....
Vodnář20. leden - 18. únorMODRÁzelená
Ryby19. únor - 20. březenBÍLÁzelená
Skopec21. březen - 19. dubenBÍLÁrůžová
Býk20. duben - 20. květenČERVENÁžlutá
Blíženci21. květen - 21. červenČERVENÁmodrá
Rak22. červen - 22. červenecZELENÁhnědá
Lev23. červenec - 22. drpenČERVENÁzelená
Panna23. srpen - 22. záříZLATÁčerná
Váhy23. září - 22.říjenČERNÁmodrá
Štír23. říjen - 21. listopadHNĚDÁčerná
Střelec22. listopad - 21. prosinecZLATÁčervená
Kozoroh22. prosinec - 19. ledenČERVENÁhnědá
.
catalog TABULKA 2
SYMBOLIKA BAREV
.
.
BÍLÁ
čistota, pravda, upřímnost
ČERVENÁ
síla, zdraví, vitalita, sexuílní láska
SVĚTLE MODRÁ
klid, porozumění, trpělivost, zdraví
TMAVĚ MODRÁ
vznětlivost, deprese, proměnlivost
ZELENÁ
finance, plodnost, štěstí
ZLATÁ/ŽLUTÁ
přitažlivost, přesvědčování, kouzlo, důvěra
HNĚDÁ
váhavost, nejistota, nestrannost
RŮŽOVÁ
čest, láska, morálka
ČERNÁ
zlo, ztráta, svár, morálka
PURPUROVÁ
tlak, ctižádost, obchodní růst, moc
STŘÍBRNÁ/ŠEDÁ
zrušení, nestrannost, pat
ORANŽOVÁ
povzbuzení, přizpůsobivost, popud, přitažlivost
ŽLUTOZELENÁ
nemoc, zbabělost, vztek, žárlivost, konflikt
.
catalog TABULKA 3
DNY V TÝDNU
.
.
PondělíBÍLÁ
ÚterýČERVENÁ
StředaPURPUROVÁ
ČtvrtekMODRÁ
PátekZELENÁ
SobotaČERNÁ
NeděleŽLUTÁ

Návod na výrobu kadidelnice

29. října 2006 v 10:52 | Hanys |  Návody
Mnoho z vás jistě místo kadidla používá vonné tyčinky, protože sehnat kadidlo je někdy opravdu těžké. Pokud vám ale nevadí, dát trošku času a kadidlo si vyrobit.
Co budeme potřebovat:
1. plechovku od CocaColy, Pepsi nebo co máte rádi (lépe se hodí ta širší než ta užší)
2. otvírák na konzervy nebo nůž
3. Nůž nebo kovovou jehlu na maso
4. asi 30 cm drátu
5. písek
U plechovky, kterou jste vypili (nebo někdo vypil) oděláte otvírákem na konzervy nebo nožem vrchní víčko s tou dírou. Nožem nebo kovovou jehlou na maso uděláte 2 díry naproti sobě pro navlečení drátu a od poloviny nahoru uděláte ještě pár dír, aby kouř lépe vycházel. Jakmile máte udělány díry, tak provlečte drát, aby vám vznilo závěsné držátko, drát provlečte jen na krajích, né zkrz celou plechovku (můžete si z ohebné větvičky udělat na drátu držáko nebo také z kousku provrtané větve). Když máte hotové díry i závěsné držátko, tak plechovku naplňte do poloviny pískem. Kadidelnice je tímto hotová, a už zbývá si jen koupit uhlík a kadidlo.
Možná si řeknete, že nevypadá moc esteticky, ale vše se dá nějak vylepšit, nabarvit a zkrášlit podle vlastní fantazie.

Návod na výrobu hůlky

28. října 2006 v 23:53 | Hanys |  Návody
Nejdříve si musíte vybrat vhodný strom z kterého usoudíte, že by se hodil na výrobu vaší hůlky (nejlepší je lípa, třešeň, bez černý, ale může to být i jakékoliv jiný strom). Když máte strom vybrán, tak ho nezapomeňte poprosit a zdělit mu na co jeho dřevo budete potřebovat. Jakmile toto provedete, tak můžete větev uřezat, ale poté jak ji uřežete, tak byste měli ještě jednou stromu poděkovat a popřípadě mu tam nechat nějaký dar (např. víno, mléko nebo ovocnou šťávu).
Ideální délka hůlky je od těch 25 do 30 cm, šířka záleží na vás.
Doma si větev zhruba opracujte, aby dostala požadovaný tvar. Jakmile máte zhruba opracovanou hůlku, tak se můžete pustit do té nejtěžší, ale taky do té nejkrásnější práce. Zdobení. Hůlku můžete vyzdobit různými rytinami (např. runami), pentlemi, pokud jste šikovní, tak do ní můžete zapasovat i nějaký pěkný kamínek (kámínek vašeho znamení nebo který se vám prostě líbí). Výzdoba je pouze na vás, hlavně nezapomeňte použít fantazii a také nezapomeňte na to, že nejde o nějaké umělecké dílo, ale účelem je, aby se líbila vám a vám se s ní dobře pracovalo.
Když budete se svou hůlkou hotovi a spokojeni, tak ji nezapomeňte nabít svou energií a pak neznám jiné místo kde by mohla být než oltář.

C

28. října 2006 v 22:56 | Hanys |  Slovníček pojmů a slov
catalog CAILLEACH
Ve skotské a irské gaelštině to doslova znamená ,,stará žena". Nějaký čas se tento pojem používal jako výraz úcty pro bohyni babici. Dnes má s vyjímkou pohanských kruhů většinou hanlivý smysl.
catalog CAIRN
Kamenná pohřební mohyl používaná Kelty. Uctívaly se o Mabonu. Byly do té míry posvátné, že Keltové na jejich ochranu chovali zvláštní druh psa, ,,cairn terrier", tedy skotského terriéra.
catalog CARMINA GADELICA
Sbírka gaelské lyrické poezie a tradice pohanského charakteru, kterou koncem 19. století sestavil muzikolog a folklorista Alexander Carmichael z ústních zdrojů. Je to hlavní zdroj vědomostí o keltské lidové magii. Tato práce bývá díky svémurozsahu a hodně srovnávána se slavným dílem Carmina Burana.
catalog CAULDRON
Výraz běžně spojovaný s čarodějnictvím (kotel). Jde o představu prvotní bohyně s kalichem nebo pohárem. Cauldron byl v keltských tradicích obvyklým magickým nástrojem, protože je to také praktický předmět. Dá se používat k vaření, umývání, výrobě lektvarů nebo nápojů. V mnoha mytologických příbězích z Irska a Británie je cauldron symbolem lůna bohyně matky, v němž začíná, končí a obnovuje se veškerý život. Irským slovem pro kotel je caire, skotským pair.
catalog CEILIDH [keilí]
Skotský nebo irský tanec. Výraz doslova znamená ,,návštěva". V jižních částech Irska se koncovka ,,dh" ze slova obvykle vypustí. Jinou variantou pravopisu je ceiligh.
catalog CEOL
Skotské i irské slovo pro ,,hudbu".
catalog CLAS MYRDDIN
Staré jméno pro Británii, které doslova znamená ,,Merlinova půda".
catalog COIBCHE
Irské slovo pro dědictví nebo věno.
catalog CORPUS CALLOSUM
Tkáň, která spojuje pravou a levou hemisféru lidského mozku.
catalog COVEN
Skupina čarodějnic, které společně pracují a uctívají bohy. Může se skládat z libovolného počtu čarodějnic, mužů i žen, ale tradičním počtem je třináct, což odráží třináct měsíců v solárním roce nebo tři osoby na každé roční období plus velekněz (velekněžka).
catalog CORMACH
Skotská vycházková hůl se zahnutou rukojetí, podobná irskému shillelanghu.
catalog CUMDACH
Bohatě zdobený svatostánek, obvykle používaný jako místo k uložení svatých a iluminovaných knih.
catalog CURRAGH
Koží pokryté skify (korakly), o nichž najdeme zmínky v mýtech. Ještě dnes se používají na irském a skotském venkově.
catalog CYFARWYDD
Velšské slovo znamenající ,,vypravěč". Potulný cyfarwydd byl nedílnou součástí společenského života keltského světa a většinou právě díky němu se dochovala ústní tradice. Viz také ,,seanachai".
catalog CYMRAEG
Velšské slovo pro jazyk Velšanů. Je odvozeno od slova cymru, znamenajícího ,,Wales".
catalog CYWYDD
Nesnadno pochopitelná forma původní velšské poezie, která přišla do módy koncem 5. století a dominovala velšskému písemnictvu do 18. století. Byla to umělecká forma, kterou studovali budoucí bardové.

B

28. října 2006 v 13:53 | Hanys |  Slovníček pojmů a slov
catalog BABICE
Aspekt bohyně reprezentující starou ženu. Je symbolizována ubývajícím Měsícem, mrchožroutskou vránou, kotlem cauldronem a černou barvou. Jejímy sabaty jsou Mabon a Samhain.
catalog BARDOVÉ
Bardové (bardoi) byli třídou druidů. Vyznamenali se jako básníci a zpěváci udžující cennou ústní tradici prostřednictvím písní. Jejich písně (v Irsku nazývané cetel, v Bretani lay) se dají použít také jako magická zaklínadla při vyslovování kletby nebo požehnání.
catalog BÁJNÁ ZEMĚ
Viz ,,Sith" a ,,Sidhe".
catalog BELTANIE [bíltín nebo bóltein]
Také ,,Beltane" je svátek 1.května, oslava posvátného sňatku boha a bohyně. Oplývá rituály plodnosti a s ní související symbolikou.
catalog BESOM [bísam]
Čarodějnické koště. Evropský folklor zná čarodějnice létající po obloze, což mnozí chápou jako nezasvěcené vysvětlení astrální projekce. Jako nástroj se koště používá k zametání posvátného území, podlahy v kruhu nebo vymetání negativních vlivů. Na košťata se často nasedalo nebo se na nich ,,jezdilo" v rituálech plodnosti nad obilím. I když slovo ,,besom" pochází ze staré angličtiny, lidé mluvící gaelštinou je někdy vyslovovali podle svého [beišam]
catalog BODHRAN
Tradiční bubínek z kozí kůže používaný v keltské hudbě.
catalog BODLÁK
Hlavní symbol Skotska používaný stejně jako trojlístek jetele v Irsku.
catalog BOHYNĚ
Ženský aspekt božstva.
catalog BOŽSTVO
Souhrnný název pro boha nebo bohyni.
catalog BREHONSKÉ ZÁKONY
Platily ve starém Irsku. I zpětně lze říci, že brehonské zákony jsou velmi spravedlivé. Ukazují na to, že je sestavovali velmi vzdělaní a přemýšliví lidé. Spravedlivý systém rozdělování půdy založený na klanech pomohl zabránit zavedení anglického pozemkového systému po invazi Angličanů. Viz také ,,Zákony Hywel Dda".
catalog BREHONSKÝ SOUD
Ve staré irštině nazývaný breithamhain. Šlo o soudce ze starého keltského světa. Jejich rozhodnutí se přijímala s velkou úctou.
catalog BREIZ
Původní název keltského jazyka Bretonců, nazývaný také ,,brezonek".
catalog BRETAGNE
Francouzský název pro Bretaň (anglicky Brittany).
catalog BRETONEC
Jméno obyvatale Bretaně, keltské části Francie, jejíž obyvatelé se vždy povžovali spíš za kelty než Francouze.
catalog BRITÁNIE MALÁ
Keltský termín používaný pro Bretaň.
catalog BRITÁNIE VELKÁ
Keltský termín používaný pro Irsko a ostatní Britské ostrovy.
catalog BROWNIE
Velmi známý domácí skřítek ze skotského venkova. Tento sympatický tvor často provádí veselé kousky rodině, u níž bydlí, a chrání dům.
catalog BRYTHONŠTINA
Jeden z keltských jazyků. Pojem ,,brythonský" se používá také k označení pohanských tradic ve Walesu, Cornwallu a Anglii.
catalog BURGH
Travnatý vršek v Irsku, Skotsku a na ostrově Man, pod nímž žijí bájné bytosti.
catalog BŮH
Mužský aspekt božstva.
catalog BYLINKÁŘSTVÍ
Umění používat byliny k uspokojení magických i lékařských potřeb.

A

28. října 2006 v 0:27 | Hanys |  Slovníček pojmů a slov
catalog ABERFRAW [óberfrú]
Starodávné velšské královské sídlo na ostrově Ynys Mon (Anglesey). Některé čarodějnice dnes s oblibou používají tento název jako synonymum pro Jiný svět.
catalog ADBERTOS
Tento výraz doslova znamená "oběť" a stal se součástí keltského náboženství a světového názoru. Na rozdíl od negativnío významu slova ,,oběť" měl výraz adbertos pozitivní obsah a znamenal dávat něco druhým, klanu a větší komunitě stejně jako božstvům. Keltové se dívali na darování nebo přijímání obětí jako na něco zcela samozřejmého v každém okamžiku života. Adbertos je velmi staré slovo. Na Britské ostrovy a do Bretaně se dostalo z keltské Galie.
catalog AILEACH [ólok nebo ílok]
Rozpadlá pevnost v Ulsteru. Údajně ji postavil lid Tuatha De Danann.
catalog ALBA
Název, který byl kdysi používán pro Skotsko.
catalog ALBION
Staré řeckokeltské jméno Británie, dosud používané v poezii. Má se za to, že bylo odvozeno od latinského slova albus, tedy ,,bílý", vztahujícího se ke známým bílým útesům v Doveru. V běžném používání Albion nahradilo latinské slovo ,,Britania".
catalog AMULET
Přírodní předmět, o němž se říká, že nositeli poskytuje ochranu. Amuletem může být například kámen nebo zkamenělina. Amulety nesmíme zaměňovat za uměle vyrobené talismany. Kameny s přirozenými otvory byly přirozenými keltskými amulety.
catalog ANGLESEY
Ostrov u severního pobřeží Walesu, který byl v době vrcholné keltské nadvlády v Británii hlavním druidským centrem.
catalog ANNWFN [ónún]
Další název pro velšský Jiný svět, v angličtině někdy nazývaný Avalon.
catalog ARCHETYP
Archetypy jsou univerzální symboly, které Funk a Wangall definovali jako ,,standartní vzorce" nebo ,,prototypy". Archetypní symboly k nám všem hovoří v ekumenickém jazyce podvědomí. Jsou to obrazy zahalující naše sny, představují inherentní sílu božstev a nástroj umožňující všechny formy věštění. Archetypní představy se používají ve velké míře při duchovním putování, protože to je jediný jazyk, kterému naše podvědomí (někdy nazývané supervědomí nebo hluboká mysl) rozumí, umí ho využít a dokáže s jeho pomocí komunikovat s naší vědomou myslí.
catalog ARD-RI
Irský nebo skotský Velký král. Toto slovo bývá také psáno Ard Righ a Ard-Ridh.
catalog ARMOR
Původní keltský název Bretaně
catalog ASPEKT
Zvláštní princip nebo část tvořivé životní síly, s níž se pracuje nebo je uznávána v jednu určitou dobu. Například Brid je mateřským aspektem bohyně. Lugh je jedním aspektem boha a oba jsou pouze jednotlivými aspekty tvořivé životní síly
catalog ASTROLOGIE
Učení a víra v účinky pohybů a poloh planet a dalších nebeských těles na život a chování lidí.
catalog ATHAME
Rituální nůž často spojovaný se živlem vzduchu a s východem, i když některé tradice jej přiřazují k ohni a jihu. Nůž měl tradičně černou rukojeť, ale mnozí moderní pohané nyní vyhledávají rukojeti z přírodního dřeva. V některých keltských kruzích se nůž athame nazývá ,,dagger" nebo ,,dirk" (dýka).
catalog AVALON
Viz ,,Annfwn".

Co je MAGIE...

27. října 2006 v 23:10 | Hanys |  Magie
catalog Magie je přirozená.

catalog Neubližujte magií nikomu, ani sobě.

catalog Magie vyžaduje úsilí. Výsledek bude úměrný tomu, jaké úsilí jste vynaložili.

catalog Výsledek se obvykle nedostaví okamžitě. Kouzlo potřebuje svůj čas.

catalog Magie by se nikdy neměla provádět za úplatu.

catalog Magie by se neměla provádět ze sobeckých důvodů nebo s cílem někoho zesměšnit.

catalog Magie vám můze přinést zisk, ale pouze pokud nikomu neublíží.

catalog Magie je "umění bohů".

catalog Magii je možné použít na obranu, ale nikdy by neměla být použita k útoku.

catalog Magie znamená znalost, a to nejenom jejich zákonitostí, ale především její faktické účinnosti. Nestačí věřit ve skutečnou účinnost magie - je potřeba ji znát.

catalog Magie je láska. V momentě, kdy necháte vstoupit do vašich kouzel vztek nebo nenávist, dostanete se do nebezpečné oblasti, která vás může úplně pohltit. Proto by pohnutkou k čarování měla být vždy láska.
Článek byl převzat ze stránek Magie a upraven.

Svara´s Hexenladen

25. října 2006 v 21:42 | Hanys |  Nejlepší stránky
Velice dobrý český internetový obchod s čarodějnickými potřebami.

Kabbalah shop

22. října 2006 v 13:12 | Hanys |  Nejlepší stránky
Kabbalah Shop
Velice dobrý anglický internetový obchod s čarodějnickými pomůckami.

Ryby

9. října 2006 v 16:07 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Ryby (lat. Pisces)
Slunce je ohřeje od 18. nebo 19. února do 20. nebo 21. března.
Ryby jsou znamení:
Znamení vodní, pohyblivé, jižní, záporné, magnetické, krátkého vzestupu, dvojité. S ohledem na člověka flegmatickéé.
vládce Neptun - sebeobětování, iluze, iracionalita, snění, citlivost, mystika, fantazie
poškozený Neptun - chaos, úniky, nereálnost, iluze, nezodpovědnost, strach, neprůhlednost, klam
spoluvládce Jupiter - stejné jako znamení Střelec
Tělo
chodidla
Slunce v Rybách ukazuje, že je zrozenec:

Člověk obětavý, enormně citlivý, intuitivní, jemný, soucitný, milosrdný, s bohatou fantazií a duší básníka. Zároveň však může být i líný, nespolehlivý, nerozhodný, sentimentální, fanatický, chaotický, náladový, depresivní, bez vůle, se sklonem podléhat zlozvykům, s nedostatkem smyslu pro skutečnost a malým sebevědomím. Je to pochodeň, která osvětluje skryté věci.
U svého okolí nachází jen málo pochopení, prožije mnohá zklamání i finanční ztráty. Často podléhá cizím lidem, kteří zaviňují mnohé těžkosti. Manželství nebývá harmonické.
Ryba vyniká ve všech oborech umění, jako básník, hudebník, herec či tanečník. Vzhledem ke schopnosti vnímat i jevy skryté se často stává duchovním či léčitelem.
Často vyhledává zaměstnání skrytá před zraky veřejnosti (nemocnice, věznice, psychiatrické léčebny). Stejně tak může být i výtečným filosofem, astronomem, matematikem či fyzikem.

Vliv osudový:
Všeobecný vliv na tajné nepřátele, nehody, úrazy, ztráty, omezení svobody a trestní spory. Střední blahobyt, cesty po moři, rodinné spory, obtíže a překážky v povolání, nepřátelství.

Vzhled těla
Často nesouměrná postava, bledost, sklon k přibývání na váze.

Povaha
Dobromyslnost, dobročinnost, věrnosti, yakřiknutost, družnost, podléhá okolí, silná fantazie, nerozhodnost, těžkopádnost, snivost, nepraktičnost. Sklon k mysticismu a mediumitě. Slabá odolnost.

Povolání
Vhodné pro umělce, herce, básníky, souciální pracovníky, zaměstnance v ústavech.

Barva
Duha

Den
čtvrtek

Číslo
11
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Vodnář

9. října 2006 v 16:06 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Vodnář (lat. Aquarius)
Slunce ho zahřívá od 20. nebo 21. ledna do 18. nebo 19. února.
Vodnář je znamení:
Znamení vzdušné, pevné, jižní, kladné. S ohledem na člověka znamení sangvinické. vládce Uran - inspirace, svéráznost, osvobezení, volnost, pokrok, vnuknutí, intiuce, nekonvenční, tvořivý a orginální, nezávislý, změny a proměny
poškozený Uran - výstřednost, anarchie, nevypočítatelné reakce, netolerantnost
Tělo
holeně, lýtka

Povaha
Člověk humanistický, tolerantní, nesobecký, altruistický, družný, intuitivní, hluboký, nekonvenční, originální, vynalézavý, nezávislý, optimistický, se smyslem pro společenství a se zaměřením na budoucnost. Při špatném postavení planet však může být fanatický, dogmatický, výstřední, nepraktický, nezodpovědný, rebelantský, s nedostatkem smyslu pro skutečnost. Vodnář nezištně podporuje své přátele, jeho osud však bývá pohnutý a chaotický, manželství poměrně dobré. Nálady kolísají mezi optimismem a pesimismem. Může být vůdcem, ale vždy taktním a přizpůsobivým. Vnějškový klid zastírají často mohutné vášně, které jsou však dobře ovládány. K vzestupu dochází vlastní prací. Během života pocítí mnoho osudových ran, které však snáší s nadhledem filozofa. Pro svou svobodomyslnost mívá rozpory s nadřízenými i v rodině. Finanční situace bývá kolísavá, v pravý čas se však vždy dostaví pomoc. Bývá to člověk s vypilovanou kulturou slova. Rád pracuje v týmu, pokud pracuje sám, pak nejraději na projektech, které přinesou prospěch celému lidstvu. Vyniká ve všech intelektuálních aktivitách, ve vědě, politice, literatuře, může být vynálezcem, psychologem, hudebníkem či hercem. Idealizmus, láska k lidem, stálost, jistota, laskavost, ušlechtilost, klid, věrnost, nadšení pro pokrok, sklon k záhadnému, silné hmotné zájmy, rozmarnost, někdy vnitřní rozpolcenost.

Vliv osudový:
Analogie XI. domu - vliv na úspěchy, splnění přání, přátelství, protekci, matčin majetek. Přízeň druhých, odkazy, blahobyt, velké krize, překážky, nebezpečí ztrát.

Vzhled těla
Střední, souměrná postava, všeobecně příjemné, zvláště jde-li o ženu.

Povolání
Taková, který vyžadují studia a velké přípravy.

Barva
Fialová

Den
Sobota

Číslo
2
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Kozoroh

9. října 2006 v 16:02 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Kozoroh (lat. Capricornus)
Slunce v něm zasvítí o zimním slunovratu 21. nebo 22. prosince a opustí jej 20. nebo 21. ledna.
Kozoroh je znamení:
Znamení zemské, základní, jižní, záporné, magnetické, tropické, krátkého zyestupu. S ohledem na člověka znamení melancholické.
vládce Saturn - soustředěný, opatrný, autorita, ochranný, vážný, přísný, odpovědný, hloubavý, smysl pro povinnost a řád, bezpečí a jistota, sebeovládání
poškozený Saturn - omezení, zábrany, pesimismus, podezíravost, úzkost, chlad, nedostatek, komplexy, askeze, samota

Povaha
Člověk odpovědný, střízlivý, konkrétní, praktický, hospodárný, vytrvalý, plánovitý, s organizačními a diplomatickými schopnostmi, silnou vůlí a smyslem pro povinnost. Často však bývá i nadměrně ctižádostivý, formální, neúprosný, nesmiřitelný, přehnaně spekulující, sobecký, chladný, bezcitný až sadistický, diktátorský a toužící po moci. Úspěch dosahuje díky své velké píli a neúnavné pracovitosti, jen málokdy mu k němu dopomůže šťastná náhoda. Práce a povolání vyplňují všechen jeho zájem, čehož důsledkem bývá nesoulad v manželství. Přestože jeho nadřízení mu nebývají nakloněni, nepodaří se jim zabránit v postupném vzestupu na společenském žebříčku. Kozorohové nacházejí uplatnění jako političtí nebo náboženští vůdci, vědci, konstruktéři, obchodníci, ekonomové, účetní, zedníci, hodináři, horníci či umělci vytříbených forem. Trpělivost, sebeovládání, vytrvalost, vážnost, rezervovanost, málo citu, ctižádost, soustředěnost, chlad, nedůvěřivost, tvrdé srdce, značná odolnost.

Tělo
kolena, klouby, kostra
Vliv osudový:
všeobecně vliv na povolání, životní vzestup, pověst, matku, vyvrcholení života, nesnáze střídavé štěstí, úspěch v práci, nebezpečí úrazů, v mládí mnohé choroby.

Povolání
Dobrý dělník, ale i vyšší úředník, kariérista.

Barva
Černá

Den
Sobota

Číslo
8

Poznámka :
Původ zobrazení Kozoroha Capricorna (kozoryby) je zcela nejasný. Archetyp "typického" Kozoroha je takový "studený" profík, který umí, ovládá se, jde si za svým a mnoho vydrží. Čili pokud si představíte takového Kamzíka, skákajícího po sklaních výběžcích někam vzhůru (za kariérou, za svým posláním), pak jste takřka doma. Ovšem správně zobrazený "Kozoroh" by měl být kozel nebo kamzík s rybím ocasem.
Proč tomu tak je, to se doopravdy přesně neví. Osobně se přikláním k podobné verzi jako u Střelce, tedy tělesný a duševní (duchovní) rozpor, ale je tu i možnost jiná: Ryba symbolizovala svého času znamení křesťanů. A Ježíš Nazaretský je nebo vlastně byl Kozoroh. Že by...?
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Střelec

9. října 2006 v 16:01 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Střelec (lat. Sagittarius)
Slunce do tohoto znamení vstupuje 22. nebo 23. listopadu a končí svou působnost 21. nebo 22. prosince.
Střelec je znamení.
Znamení ohnivé, pohyblivé, jižní, kladné, elektrické, dlouhého vzestupu, dvojité, s ohledem na člověka cholerické, krásné, plodné a počestné, ohnivé - aktivní a vitální, sebedůvěra, vůle, přímost, cílevědomost a nadšení
vládce Jupiter - naplnění, velkorysost, optimismus, důstojnost, mravnost, zákon, spravedlnost, důvěra, nacházet smysl, moudrost
při poškozeném Jupiterovi - nezodpovědnost, pýcha, marnotratnost, přehánění, neschopnost omezení, arogantnost.
Povaha
Člověk idealistický, čestný, optimistický, velkomyslný, přizpůsobivý zároveň však nezávislý, upřímný, nadšený, spravedlivý, odvážný, blahosklonný, dobrodružný, ušlechtilý a přímočarý. Člověk se sklonem k hlubokým filozofickým či náboženským úvahám, obvykle rovněž sportovně založený. Může být však i chlubivý, žvanivý, přehnaně důležitý, příliš horlivý, přehánějící, ukvapený, impulsivní, roztříštěný, podrážděný, neopatrný a s nedostatkem mírnosti a taktu. Střelec bývá člověk oblíbený, jeho životní vzestup je pomalý, ale jistý, manželství často pozdní po mnoha předchozích stycích. Mládí nemusí být šťastné, často prožívá hmotné či duševní utrpení. Ke zklidnění a zajištění existenci dochází uprostřed života. Uplatňuje se v oblasti filozofie, práva, náboženství, jako cestovatel, sportovec, voják, podnikatel, chovatel koní či psů, novinář, reklamní agent, spisovatel nebo politik. Často žije nějaký čas v celibátu.
Tělo
kyčle a stehna

Vliv osudový
Všeobecný vliv na duchovní kvality člověka, sny a daleké cesty. Štěstí, blahobyt, přízeň, mnoho cest, dobrá přátelství, nebezpečí úrazů, pádů z vysokých míst, poranění zvířaty, soudní spory.

Vzhled těla
Souměrná postava, spíš vyšší, u mužů brzy vypadávají vlasy.

Povaha
Odvážný, činorodý, ušlechtilý, dobré srdce, milující sporty a zábavu.
Čestný, spolehlivý, pravdomluvný, veselý, dobré duševní nadání, neúnavný, roztržitý, sklon k opozici, někdy povrchní.

Povolání
Vhodné pro kněze, politiky, státní úředníky, právníky.

Barva
Modrá

Den
Čtvrtek

Číslo
3
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Štír

9. října 2006 v 16:00 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Štír (lat. Scorpio)

Štír (lat. Scorpio)
Slunce do něho vstupuje 23.nebo 24. října a je v něm do 22.nebo 23. listopadu.
Štír je znamení:
Znamení vodní, pevné, jižní, záporné, megnetické, dlouhého vzestupu. S ohledem na člověka znamení flegmatické.
vládce Pluto - skryté a nejasné záleľitosti, schopnost proměny a regenerace, schopnost opustit zastaralé, přežilé a nevyhovující
při poškození Pluta - bezohlednost, násilí, schopnost manipulace a ovládání okolí, fanatismus, touha po moci
spoluvládce Mars - viz. jako u znamení Berana
Povaha
O povaze štírů (ale také ryb) se píše mnoho úvah a zpravidla jsou ne příliš lichotivé. Tito lidé totiž nebývají pro své okolí mnohdy příliš čitelní a tak se kolem těchto znamení šíří i mnoho fám. Člověk štír bývá psychicky schopný ponořit se do hlubin (do podvědomí), vydržet námahu, soustředit se, člověk vytrvalý, odvážný, vášnivý, upřímný, s vyvinutou intuicí, se sklonem k intenzivnímu prožívání emocí a silnou pohlavní energií. Zápornými vlastnostmi však může být podezíravost, žárlivost, bezohlednost, sebepřeceňování, tajnůstkářství, mstivost, ukrutnost, zloba, závist, přebujelý sex, či touha sloužit destrukci (a následně rekonstrukci). Životní úspěch často pokazí ztřeštěná či špatně využitá energie, jež dává podnět ke sporům, omylům a utrpení. Pro špatnou čitelnost Štíra nebývá jeho manželství příliš harmonické, abnormální význam je v něm přikládán sexualitě. Tvrdé rány života obvykle působí na charakter Štíra příznivě, neboť vedou k soustředění sil. Uplatnění nachází v povoláních, kde je třeba jít do hloubky, tj. jako psycholog, vědec, lékař, historik či archeolog, detektiv, policista, umělec nebo léčitel.

Tělo
pohlavní orgány, měchýř

Vliv osudový
Všeobecný vliv na smrt-jako změnu, dědictví, věno, majetek manžela, poručnictví, pohlavní sklony. Málo štěstí, odkazy prostřednictvím jmění, tajná erotika, nebezpečí nehod a úrazů, slabé zdraví, spory s příbuznými.

Vzhled těla
Střední postava, dobře stavěné tělo, vlasy dobré kvality.

Povaha Sebedůvěra, ctižádost, touha po uplatnění a postupu, domýšlivost, aktivita, ostrý royum, kritičnost až silné vášně, žárlivost.

Povolání
Povolání související s kovy, elektřinou, technikou.

Číslice
4

Den
úterý

Barva
Rudá
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Váhy

9. října 2006 v 15:59 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Váhy (lat. Libra)
Slunce je ozáří při podzimní rovnodennosti 22.nebo 23. září a pobývá v nich do 23. nebo 24. října.
Váhy jsou znamení:
Znmení vzdušné, základní, jižní, kladné, elektrické, dlouhého vzestupu, jednoduché, lidské, násilné. S ohledem na člověka sangvinické.
vládce Venuše - citovost, estetika, přátelství, společné sdílení hodnot, krása, schopnost milovat, láska, harmonie, umění, přátelství a spoluráce
při poškození Venuše - smyslnost, povrchnost, požitkářství, neřest.

Povaha.
Člověk diplomatický, nestranný, přizpůsobivý, čestný, citlivý. Je to mistr v hledání kompromisů. Má vybrané a jemné chování a lásku k umění. Miluje pořádek a spravedlnost. Při špatném postavení planet však může být i nerozhodný, náladový, pohodlný, apatický, nedbalý a oportunistický. Ve společnosti se prosazuje spíše v roli soudce a usmiřovatele nežli v roli vůdce. Člověk pohybující se na pomezí teorie a praxe. Je snadno ovlivnitelný lichocením. Manželství Vah bývá poměrně šťastné, občas je však narušováno jinými přátelskými či milostnými styky. K jmění se obvykle dopracuje poměrně snadno. Uplatnění nachází na poli politickém, diplomatickém či v justici, úspěchu však může dosáhnout i jako umělec, módní návrhář či šperkař.
Tělo.
bedra, ledviny

Vliv osudový.
Všeobecný vliv na lásku, manželství, spojenectví, veřejné nepřátele, spory civilní, veřejné postavení, zralý věk a dědečka. Štěstí, dědictví, oblíbenost, cesty do ciziny, nesoulad v manželství a v rodině otcovské, překážky a starosti.

Vzhled těla.
Všeobecně příjemný typ zvláště u ženy.

Povaha
Smysl pro soulad a pořádek, veselý, nadějný, laskavý, družný, přizpůsobivý, dobrého intelektu, nestálý, požitkumilovný, málo energie a sebedůvěry. Sklony k sebepřeceňování, snadno přístupný vlivům a proto nerozumné činy. Značná vitalita.

Povolání
Štastné náhody zde hrají značnou roli.

Číslice
8

Den
pátek

Barva
světle zelená a světle modrá.
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Panna

9. října 2006 v 15:56 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Panna (lat. Virgo)
Slunce v ní svítí od 22. nebo 23. srpna do 22. nebo 23. září.
Panna je znamení:
Znamení zemské, pohyblivé, severní, záporné, magnetické, dlouhého vzestupu, jednoduché, lidské. S ohledem na člověka znamení melancholické.
vládce Merkur - bystrost, rozumové schopnosti, učení se, komunikace,schopnost dát myšlenkám formu, obchod, pragmatický, obratný
při poškození Merkura - problémy s komunikací a sdílností, nevybíravost prostředků, lhaní, hádavost, vychytralost.
Povaha
Člověk bystrý, skromný, klidný, čistotný, precizní, důvěryhodný, pracovitý, střízlivý, skeptický, kritický, metodický, náročný, s analytickým myšlením. Může být ale i malicherný, pedantický, autoritativní vůči podřízeným, nudný, suchopárný a citově chladný. Své city obvykle nedává příliš najevo, má sklon je chladně analyzovat a projednávat. Je spokojen i v podřízeném postavení. V jeho životě hrají důležitou roli maličkosti a detaily. K majetku se zpravidla dopracuje jen usilovnou prací. Jeho manželství nebývá většinou příliš spokojené, je zatížené velkým množstvím hádek souvisejících s jeho zarputilým lpěním na detailech. Uplatnění nachází v povoláních vyžadujících přesnost a analytické a chladné myšlení. Může být např. lékařem, farářem, státním zaměstnancem, učitelem, vědcem, spisovatelem či kritikem. Úspěchu může dosáhnout i v obchodu nebo průmyslu.
Tělo
pánev, kyčle, břicho

Vliv osudový
Všeobecný vliv na zdraví, choroby, tchána, strýce, tety, pracovní podmínky. Celkem dosti štěstí a blahobytu, několik změn pobytu, mnoho získá vlastním úsilím, nebezpečí v dětství. nesoulad v rodině.

Vyhled těla
Střední postava, souměrná, zvláštní půvab.

Povaha
Vynalézavost, rád se učí, záliba ve zvláštnostech, podrobnostech a přesnosti, píle, metodika, sklon ke kritice, značná přizpůsobivost. Pedantství, puntičkářství, sklon k materializmu, sobectví a lsti. Dobrá konstituce, kterou je však nutno ošetřovat.

Barva
šedá

Den
středa

Číslice
10
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Lev

9. října 2006 v 15:54 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Lev (lat. Leo)
Slunce se v něm pohybuje od 22. nebo 23. července do 22. nebo 23. srpna.
Lev je znamení:
Znamení ohnivé, pevné, severní, kladné, elektrické, dlouhého vzestupu.
vládce Slunce - životní síla, vitalita, sebevědomí, moc, autorita, otec, tvořivost, osobnost, vědomí, hrdost
při poškození Slunce- egoismus, pýcha, despotismus, agresivita, arogance, přezíravost

Povaha
Člověk velkorysý, sebejistý, důstojný, hrdý, upřímný, čestný, šlechetný, vznešený, jemný, otevřený, tvořivý, poskytující ochranu a oporu a štítící se každé nízkosti. Na druhou stranu však může být i domýšlivý, okázalý, pyšný, marnivý, autokratický, panovačný, netolerantní a egocentrický. U lvů dochází obvykle k vzestupu vlastní zásluhou. Často zaujímají vedoucí postavení. Manželství se lvi bývá šťastné, přestože jejich občasná nevěra je pravděpodobná. Lvi jsou rození vůdci a vládci, dobře se uplatní jako politici či náboženství vůdci, neboť rádi dávají svou vůli a energii do služeb důležité myšlenky. Pro sklon k vnější okázalosti bývají i dobrými módními návrháři, herci či umělci všeho druhu. Výborné uplatnění nachází rovněž v zábavním průmyslu.

Tělo
srdce, krevní oběh, páteř

Vliv osudový
Analogie V. domu - všeobecný vliv na potomstvo, zábavy, spekulace, sport, majetek otce. Balhobyt, vzrůst jmění, úspěch, dědictví, protekce, dobrá pověst, příjemné zaměstnání, mnoho přátel. Ztráty a škody zaviňují soudní spory, neshody rodinné a manželské.

Vzhled těla
Hrdý pohled, často světlejší vlasy, souměrné tělo.

Povaha
Odvážný, pevný, důvěřivý v sebe, rozhodný, věrný, svobodomyslný, nezávislý, pyšný, ctižádostivý, hněvivý, často se přeceňuje, značná odolnost a vitalita.

Povolání
Skoro vždy vedoucí a vyšší místo.

Barva
Žlutá

Den
neděle

Číslo
1
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz

Rak

9. října 2006 v 15:54 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Rak (lat. Cancer)
Slunce do něho vstupuje při letním slunovratu a to 21. nebo 22. června a pohybuje se v něm do 22. nebo 23. července.
Rak je znamení:
znamení vodní, základní, severní, záporné, magnetické, dlouhého vzestupu, zvířecí, s ohledem na člověka flegmatické, plodné, němé.
vládce Luna - instinkty, žena, matka, domov, nevědomí, intuice, labilnost,schopnost vcítění, přizpůsobení, vnímavost
při poškození Luny- přecitlivělost, náladovost, nerozhodnost, úzkost, nesmělost

Povaha
Člověk citlivý, mírný, soucitný, vnímavý, starostlivý, dobrotivý, s bohatou představivostí a intuicí, jehož štěstí spočívá zejména ve spokojeném rodinném životě. Při špatném postavení planet však může být i pyšný, domýšlivý, ješitný, marnotratný, opatrný, snadno ovladatelný, netolerantní, lenivý, příliš kritický a egocentrický. V životě je značně ovládán city. Rak mívá dobrou paměť a schopnost reprodukovat myšlenky jiných. Do manželství vstupuje obvykle z lásky a své životní štěstí hledá v rodině. Nejčastěji se uplatňuje v povoláních, kde je třeba starostlivosti a fantazie. Raci bývají dobrými kuchaři, učiteli, malíři, ale i spisovateli či jinými umělci. Pro vyvinutou schopnost vcítění se do pocitů druhých bývají i dobrými obchodníky. Pro těžkou práci jsou obvykle jen těžko použitelní.

Tělo
hrudník, prsa, žaludek

Vliv osudový
Analogie IV. domu - vliv otce, rodičů, majetkové poměry rodičů, domov, vlast. Měnlivé osudy, dobré poměry, ale málokdy bohatství. Dědictví, změny bydliště, zklamání, boje, zranění, ztráty sourozenců, nebezpečí na cestách a skrze vodu.

Vzhled těla
Střední postava, horní polovina silněji vyvinutá, světlejší oči.

Povaha
Citlivost, živá fantazie, vytrvalost, málo odvahy, sklon k domovu, proměnlivé nálady.
Ženy jsou dobré matky a hospodyně. Malá odolnost.

Číslice
5

Den
pondělí

Barva
Bílá, světlehnědá, mořská zeleň
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz