Kozoroh

9. října 2006 v 16:02 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Kozoroh (lat. Capricornus)
Slunce v něm zasvítí o zimním slunovratu 21. nebo 22. prosince a opustí jej 20. nebo 21. ledna.
Kozoroh je znamení:
Znamení zemské, základní, jižní, záporné, magnetické, tropické, krátkého zyestupu. S ohledem na člověka znamení melancholické.
vládce Saturn - soustředěný, opatrný, autorita, ochranný, vážný, přísný, odpovědný, hloubavý, smysl pro povinnost a řád, bezpečí a jistota, sebeovládání
poškozený Saturn - omezení, zábrany, pesimismus, podezíravost, úzkost, chlad, nedostatek, komplexy, askeze, samota

Povaha
Člověk odpovědný, střízlivý, konkrétní, praktický, hospodárný, vytrvalý, plánovitý, s organizačními a diplomatickými schopnostmi, silnou vůlí a smyslem pro povinnost. Často však bývá i nadměrně ctižádostivý, formální, neúprosný, nesmiřitelný, přehnaně spekulující, sobecký, chladný, bezcitný až sadistický, diktátorský a toužící po moci. Úspěch dosahuje díky své velké píli a neúnavné pracovitosti, jen málokdy mu k němu dopomůže šťastná náhoda. Práce a povolání vyplňují všechen jeho zájem, čehož důsledkem bývá nesoulad v manželství. Přestože jeho nadřízení mu nebývají nakloněni, nepodaří se jim zabránit v postupném vzestupu na společenském žebříčku. Kozorohové nacházejí uplatnění jako političtí nebo náboženští vůdci, vědci, konstruktéři, obchodníci, ekonomové, účetní, zedníci, hodináři, horníci či umělci vytříbených forem. Trpělivost, sebeovládání, vytrvalost, vážnost, rezervovanost, málo citu, ctižádost, soustředěnost, chlad, nedůvěřivost, tvrdé srdce, značná odolnost.

Tělo
kolena, klouby, kostra
Vliv osudový:
všeobecně vliv na povolání, životní vzestup, pověst, matku, vyvrcholení života, nesnáze střídavé štěstí, úspěch v práci, nebezpečí úrazů, v mládí mnohé choroby.

Povolání
Dobrý dělník, ale i vyšší úředník, kariérista.

Barva
Černá

Den
Sobota

Číslo
8

Poznámka :
Původ zobrazení Kozoroha Capricorna (kozoryby) je zcela nejasný. Archetyp "typického" Kozoroha je takový "studený" profík, který umí, ovládá se, jde si za svým a mnoho vydrží. Čili pokud si představíte takového Kamzíka, skákajícího po sklaních výběžcích někam vzhůru (za kariérou, za svým posláním), pak jste takřka doma. Ovšem správně zobrazený "Kozoroh" by měl být kozel nebo kamzík s rybím ocasem.
Proč tomu tak je, to se doopravdy přesně neví. Osobně se přikláním k podobné verzi jako u Střelce, tedy tělesný a duševní (duchovní) rozpor, ale je tu i možnost jiná: Ryba symbolizovala svého času znamení křesťanů. A Ježíš Nazaretský je nebo vlastně byl Kozoroh. Že by...?
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.