Panna

9. října 2006 v 15:56 | Hanys |  Znamení zvěrokruhu
Panna (lat. Virgo)
Slunce v ní svítí od 22. nebo 23. srpna do 22. nebo 23. září.
Panna je znamení:
Znamení zemské, pohyblivé, severní, záporné, magnetické, dlouhého vzestupu, jednoduché, lidské. S ohledem na člověka znamení melancholické.
vládce Merkur - bystrost, rozumové schopnosti, učení se, komunikace,schopnost dát myšlenkám formu, obchod, pragmatický, obratný
při poškození Merkura - problémy s komunikací a sdílností, nevybíravost prostředků, lhaní, hádavost, vychytralost.
Povaha
Člověk bystrý, skromný, klidný, čistotný, precizní, důvěryhodný, pracovitý, střízlivý, skeptický, kritický, metodický, náročný, s analytickým myšlením. Může být ale i malicherný, pedantický, autoritativní vůči podřízeným, nudný, suchopárný a citově chladný. Své city obvykle nedává příliš najevo, má sklon je chladně analyzovat a projednávat. Je spokojen i v podřízeném postavení. V jeho životě hrají důležitou roli maličkosti a detaily. K majetku se zpravidla dopracuje jen usilovnou prací. Jeho manželství nebývá většinou příliš spokojené, je zatížené velkým množstvím hádek souvisejících s jeho zarputilým lpěním na detailech. Uplatnění nachází v povoláních vyžadujících přesnost a analytické a chladné myšlení. Může být např. lékařem, farářem, státním zaměstnancem, učitelem, vědcem, spisovatelem či kritikem. Úspěchu může dosáhnout i v obchodu nebo průmyslu.
Tělo
pánev, kyčle, břicho

Vliv osudový
Všeobecný vliv na zdraví, choroby, tchána, strýce, tety, pracovní podmínky. Celkem dosti štěstí a blahobytu, několik změn pobytu, mnoho získá vlastním úsilím, nebezpečí v dětství. nesoulad v rodině.

Vyhled těla
Střední postava, souměrná, zvláštní půvab.

Povaha
Vynalézavost, rád se učí, záliba ve zvláštnostech, podrobnostech a přesnosti, píle, metodika, sklon ke kritice, značná přizpůsobivost. Pedantství, puntičkářství, sklon k materializmu, sobectví a lsti. Dobrá konstituce, kterou je však nutno ošetřovat.

Barva
šedá

Den
středa

Číslice
10
Při tvorbě tohoto článku jsem čerpal ze stránky www.nostradamus.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.