Několik užitečných rad

1. listopadu 2006 v 19:18 | Hanys |  Rady
Možná se vám bude někdy hodit těchto mých pár rad s některými příklady a pomohou vám stejně jako pomohly mi.
catalog 1. Nikdy se nenechte do ničeho nutit a vždy se řiďte srdcem.
(Jednou, když jsem si chtěl koupit kamínek do mé hůlky, tak jsem našel jedno knihkupectví ve kterém měli také velký výběr tarotových karet, kyvadel a i kamenů podle znamení. Řekl jsem prodavačce, že potřebuju kameny podle mého znamení abych ho mohl zapasovat do mé hůlky. Vybíral jsem si mezi více kameny, když mi řekla "Nenechte se do ničeho nutit, nekupujte si jen ten podle vašeho znamení, vyberte si ten, který vás nejvíce přitahuje, řiďte se srdcem. Kámen si nikdy nevybereme, kámen si vybere nás". Tato její slova jsem si vzal k srdci a řídím se jimi. Možná také proto, že byly řečeny tak srdečně a s nějakým "kouzlem". Ale neplatí to jen o kamenech, ale o všech věcech.....)
catalog 2. Vždy, když si budete chtít pořídit něco ke svým rituálům, tak se skuste zamyslet nad tím, jestli si to nemůžete vyrobit sami nebo koupit jinde a za poloviční cenu než v čarodějnických obchodech.
(Spoustu věcí si můžete vyrobit sami např. hůlku, kadidlo, atd. Ušetříte tím spoustu peněz a také s věcmi které si vyrobíte navážete lepší vztah. Když si budete kupovat například svíčky,NĚKTERÉ soli k rituálům,........, uvažujte jestli nejdou koupit i jinde než za ceny v čarodějnických obchodech. Svíčky koupíte v kdejakém obchodě a za poloviční cenu než v čarodějnických obchodech. Pokud jde o soli, tak by jste je měli sehnat v kdejaké drogérii a taky v jiných obchodech.)
catalog 3. Nepředstavujte si magii a čarodějnictví jako Harryho Pottera. Je to sice pěkná pohádka, ale od opravdové magie je trošku hodně vzdálená.
catalog 4. Když se vám nepodaří nějaké kouzlo, tak se zamyslete nad tim, co jste mohli udělat špatně nebo jestli to kouzlo bylo opravdu nutné.
(Uvedu příklad. Jdu do obchodu a vidím krásné boty za 2500 Kč na které samozřejmě nemám, a tak si udělám kouzlo na přivolání peněz. Čekám, že mi spadnou peníze najednou do klína ,nebo že si podám sportku a vyhraju hromadu peněz, ale ono nic. Ptáte se proč? Spíše se zeptejte jestli to je opravdu potřebné mít boty za 2500 Kč. Kouzla nám mají pomoct jen v opravdu potřebných chvílích, kdy jsme třeba nezaměstnaní a nemáme jak živit rodinu, tak díky tohoto kouzla můžeme najít práci a vydělávat peníze, ale znovu, musíme pro to něco udělat, aby jsme tu práci našli, taky nám nespadne jen tak do klína....)
catalog 5. Nesnažte se hned ze začátku udělat nějaké složité kouzlo, protože nemáte dostatek zkušeností. Buď by se nepovedlo nebo v horším případě by se mohlo zvrátit v něco co by jste sami nechtěli a mohlo by to mít třeba nějaké následky.
catalog 6. ČÍST, ČÍST, ČÍST!!! Snažte se přečíst úplně všechno co vám příjde do ruky nehledě na to jestli se tam píšou nějaké bláboly nebo obsah tvoří důvěryhodné věci. Určitě vám to časem pomůže utvořit si vlastní názor na celou věc.
catalog 7. Nesnažte se čerpat jen z internetu!!! Na internetu sice najdete spoustu věcí spojených s magií, rituály, čarodějnictvím, runami, atd., ale omezíte se jen na určitou část. Z internetu získáte jen pár základních vědomostí, ale v rozvoji vašich vědomostí vám to nepomůže, proto neseďte dlouhé hodiny v internetu, ale v knížkách. Teprve čtením knih porozumíte spoustě věcem a spoustu věcí pro vás bude novými pojmy, se kterými jste se nikdy nesetkali. Teprve po přečtení více knih zjistíte, jak málo jste toho o magii věděli.
(Já, když jsem se o magii dozvěděl, tak první kde jsem hledal byl internet, kde jsem se dověděl pár jednoduchých věcí a myslel si, že o magii vím vše co potřebuju. HOUBY. Po chvíli mě internet přestal bavit, protože jsem četl pořád o tom samém a začal jsem hledat literaturu. To co jsem věděl z internetu nebyla ani desetina toho co vím o magii teď a za vše vděčím knihám.)
catalog 8. Pokud máte to štěstí a máte někde ve svém blízkém okolí někoho, kdo se zajímá o magii a čarodějnictví, a je ochoten se vás ujmout a učit vás, tak toho určitě využijte.
catalog 9. nezapomeňte si všechny své dojmy a zážitky spojené s magickou praxí zapisovat, později z nich budete moct vyčíst spoustu důležitých věcí, jako třeba: kdy je pro vás nejlepší čas rituálů (ráno, odpoledne, večer), který den se vám dělají rituály nejlépe (pondělí, úterý, středa, atd.), kdy je nejlepší čas třeba pro meditaci atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.