R

12. února 2007 v 17:14 | Hanys |  Slovníček pojmů a slov
catalog RATH
Kulatá hlíněná pevnost, někdy obložená kameny. Tato stará místa, nacházející se ve všech keltských zemích, jsou zasvěcena bájným bytostem a dokonce ani dnes by je většina domorodých obyvatel nikdy nezničila. Když mělo velké mezinárodní letiště Shannon rozšiřovat ranveje, původní plány počítaly s demolicí sousedící pevnosti. Zaměstnanci však dali výpověď, protože odmítali narušovat posvátné místo, což nebylo nic bezvýznamného v zemi s třiceti procenty nezaměstnaných. Představitelé letiště nemohli bojovat se starou vírou, a proto změnili své plány.
catalog REINKARNACE
Základní dogma pohanství. Víra, že duše lidských bytostí se po smrti vracejí do zemské roviny v jiném těle, nebo dokonce v jiné živé formě. Keltské pohanství obsahuje část této víry bez myšlenek karmy (božské spravedlivosti), působících ve většině ostatních kultur.
catalog RITUÁL
Systematický, formální nebo neformální předepsaný soubor obřadů, jehož cílem je dosáhnout trvalé změny v životě a duši účastníka.
catalog RITUÁLNÍ NÁSTROJE
Obecný název pro magické nebo rituální nástroje čarodějnice a mága, nazývané také kabalistickým názvem ,,základní nástroje"
catalog RITUÁL VSTUPU DO DOSPĚLOSTI
Pohanští chlapci jsou považováni za duchovně dospělé ve třinácti letech a dívky v době první menstruace. Společně s jinými pohany oslavují svou novou zralost prostřednictvím rituálů a oslav a smějí se již zúčastnit činnosti covenu (skupiny pohanů). Je to také doba, kdy dostávají jako dárek magické nástroje, nebo si je smějí sami vybrat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.