Květen 2007

Kde shánět knihy

9. května 2007 v 20:23 | Hanys |  O knihovně a knihách
Knihy s čarodějnickou a magickou tématikou můžete najít na internetových obchodech,v esoterických knihkupectvích, antikvariátech a ve větších městských knihovnách. Jediný problém je, že většina knih s touto tématikou nejsou přeložené do českého jazyka, takže se opravdu moc hodí, když umíte anglicky.
catalog INTERNETOVÉ OBCHODY:
Na internetu máte samozřejmě největší výběr literatury. Jak anglicky psané, tak i česky.
Knihy ze zahraničí:
http://www.amazon.co.uk
(Pokud máte platební kartu, kterou lze platit přes internet, pak přímo na této stránce)
http://www.libra-import.cz
(Pokud takovou platební kartu nemáte, lze zjistit na Amazonu údaje a zadat to na tomto webu přes formulář jako zakázku. Vřele doporučuji zvolit použité knihy jako preferovanou možnost. Obvykle jsou ve výborném stavu a ušetříte peníze.)
http://www.libris.cz
(Zde je možno objednat si spoustu zahraniční literatury na dobírku, ačkoliv výběr je výrazně menší než na Amazonu. Je také třeba počítat s neúměrně dlouhými dodacími lhůtami)
catalog ESOTERICKÁ KNIHKUPECTVÍ:
V české republice je jich spousty, stačí jen hledat. Jsou ve většině větších měst, takže možnost sehnat takovéto knihy je.
Já jsem z Ostravy, takže můžu poradit takhle ostravákům. Dvě velmi dobré esoterické knihkupectví.
1.) Na ulici Českobratrská (trolejbusy - 102, 103, 104, 105, 107, 108, 109, 110). Je to blízko křižovatky, ale musíte jít tak, že po pravé ruce budete mít Matiční gympl (šmeralku), ale půjdete po ulici českobratrská. Od zastávky je to asi takových 200m). Knihkupectví FontanaEsoteria.
2.) Na ulici Puchmajerova blízko Masarykova náměstí. (tramvaje - 1, 2, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14 - zastávka Elektra). Orientačním bodem může být Kostel Božského spasitele (velký, červený, uprostřed ostravy), projdete kolem kostela a toto knihkupectví (Artforum) je naproti modeláře a lékarny nebo prostě vedle Kenvela.
catalog ANTIKVARIÁTY
Antikvariátů je po celé republice opravdu hodně, ovšem ne vždycky tam mají takové knihy, ale často máte štěstí a najdete tam velice dobrou knihu, kterou sháníte a za mnohem lepší cenu, než v knihkupectvích (Jednou jsem měl opravdu velké štěstí. V jednom antikvariátu v Ostravě jsem našel uplně novou knihu Keltské mýty a magie od McCoyové. Tato kniha stála v knihkupectvích kolem 550Kč a v levných knihách na Sýkoráku 160 korun, ale v tom antikvariátu byla za 120Kč, takže jsem sehnal opravdu velmi dobrou knihu, ve skvělém stavu, vlastně úplně novou a jesště jsem ušetřil něco kolem 400 korun.) Antikvariáty mají opravdu cenovou výhodu, jediné co u antikvariátů musíte, je počkat si a ptát se.
catalogVĚTŠÍ MĚSTSKÉ KNIHOVNY A KNIHOVNY PRO DOSPĚLÉ:
Někdy je opravdu výhodné bydlet ve větším městě nebo poblíž takového města. V těchto městech jsou knihovny, které disponují opravdu velkým sortimentem čarodějnické a magické literatury. A nejen takové, ale také například o meditaci, bylinkářství, tarotu atd. Takovéto knihovny jsou velmi dobré, protože v nich můžete sehnat knížky které už třeba nejdou koupit a části knihy, které se vám líbí, nebo budete potřebovat později pro další práci není problém za malý poplatek za tisk zkopírovat (pokud ovšem nemátekopírku doma).